אמינות הצימר

לפני שהתחלתי לצלם צימרים עשיתי מחקר ותרגול כיצד לצלם את הבית בצורה הטובה ביותר, להציג אותו באופן ייחודי ומלא באווירה טובה ועדיין לשמור על אמינות ולהיות אותנטית למציאות. תמונות הצימרים שאותן תזמינו ושאצלם בשבילכם, יראו  נקיות ומזמינות, ראשית, כי באמת המקום נקי, (אבוי ולא J) ושנית, לאחר הצילום נעשית עבודה "קוסמטית", כלומר, גם אם לא יראו בתמונה חוטי חשמל  או שקעים, אין זה אומר שהם לא קיימים. כמו שמנקים פירורים מעל השולחן, כך עושים עם השקעים. תמים יהיה מצד לקוח להאמין שגם מחוץ לצימר לא יהיו כבלים ועמודי חשמל. בכל זאת אנו חיים במאה ה – 21. אך יחד עם זאת תמונה צריכה להיות נעימה לעין וזו הדרך לעשות אותה. אם ראיתם בצילום שלי ספה ירוקה, זה מה שהלקוח יקבל בהגיעו לצימר (אלא אם כן הוחלפה בינתיים), חשוב לציין שאין אני מוסיפה לתמונות נופים שלא קיימים, אביזרים שלא קיימים בבית וכדומה.

ייתכן מאוד כי יש מי  מבינכם ,בעלי הצימרים, בעלי חוש צילום כלשהו, אבל עדיין, אין ספק שאל לכם להשתמש בסמארטפון, התוצאות לעולם לא יהיו זהות לצילום מקצועי עם מצלמה מקצועית שלה יכולות אחרות מאלו של המצלמות הזמינות לכל אחד היום.  בנוסף לכך, העבודה הכרוכה בצילום צימרים מצריכה סטיילינג שמוסיף ליצירת האווירה הנכונה.

קרה כשהגעתי לצימרים והתחלתי לצלם ובעלי המקום היו בסביבה ובחנו את העבודה, ולא אחת נאמר לי שרצו או שכבר צילמו את הצימר בעזרת הטלפון הנייד שלהם, ולאחר שראו את העבודה והבינו כי צילום הוא לא רק קליק, ידעו להעריך את עבודת הצלם.

אודות גילה אזולאי

צלמת המתמחה בצילום עבור בעלי עסקים, כגון: צילום אדריכלות ועיצוב פנים, צילום תדמית, צילום סרטי תדמית.